Dokładnie, też jestem zdania, że trzeba sobie postawić pytanie czy po tym będzie zatrudnienie oraz czy też nam się to podoba, dany kierunek studiów. Po za tym wydaje mi się, że czasami zamiast studiów można się zastanowić nad kursami, jak na przykład kurs fizjoterapeuty. Na pewno pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu na naukę, jezeli jest możliwość odbycia różnych kursów poszerzających wiedzę w tej dziedzinie. Podobnie jest również z germanistyką czy anglistyką.
No ale kurs to nie to samo co uczelnia, nie oszukujmy się. Teraz jest wiele możliwości rozkładania na raty, studiowania online, a nawet wygrania indeksów w różnych konkursach. Sama zresztą widziałam taki na WSB. Bardzo fajna sprawa, jeśli ktoś ma trochę czasu i chce się odrobinę wysilić, żeby coś ugrać.
Wybierając studia kierujemy się wyłącznie tym co nas interesuje,w czym czujemy się najpewniej i czy znajdziemy dla siebie zatrudnienie, dzisiaj studia to nie wszystko,ważne aby po nich mieć pracę i to satysfakcjonującą nas. Kiedyś wystarczał sam papierek z tytułem,dzisiaj to jest za mało,ale o tym chyba każdy doskonale wie.Mam znajomą po kilku fakultetach i siedzącą w domu na bezrobotnym - życie.
_________________ Pouczać innych jest łatwiej niż siebie
Moim skromny zdaniem dobre studia to takie, które można potem udoskonalać. Mamy obecnie bardzo dynamiczne czasy, które tego wręcz wymagają. Pod tyn względem wybór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest dobrym rozwiązaniem. Ich oferta studiów podyplomowych jest przebogata: http://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/studia.html. Jest w czym wybierać. Renoma uczelni gwarantuję przychylność pracodawców. Warto zwrócić na to uwagę.
Moim zdaniem często zamiast studiów lepiej jest zdobywać konkretne wykształcenie zawodowe. Dlatego ja zdecydowałam się na pójście na technika dentystycznego do Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego im. Zofii Szlenkierówny w Katowicach. Wydaje mi się, że to dość przyszłościowy kierunek i mam szansę na zdobycie po nim dobrej pracy. Kto wie...może spodoba mi się to na tyle, że potem jeszcze wybiorę się na stomatologię? Od czegoś jednak trzeba zacząć, więc trzymajcie za mnie kciuki!
Trzymam kciuki. :-) Ja podchodzę do kursów bardziej hobbystycznie. Byłam już warsztatach decoupage, kursie fotograficznym, stylizacji paznokci, a ostatnio spodobała mi się florystyka, dlatego szukam dla siebie kursu. W tygodniu mam zajęcia. Chciałam iść do szkoły weekendowej na grafikę ale raczej w weekendy będę musiała pracować. Uważam, że póki możemy powinniśmy się doszkalać, zwłaszcza w dziedzinach, które nas interesują.
Wybór studiów to ciężka praca, myślałem że po skończeniu liceum będę wiedział na sto procent w jakim kierunku zamierzam dalej podążąć, ale chyba nigdy jeszcze nie byłem w takiej kropce... Ostatecznie najbliżej jest mi bodaj do filologii angielskiej, aczkolwiek zastanawiałem się również nad socjologią, politologią, filozofią i paroma innymi. W najbliższą sobotę wybieram się na Dzień Otwarty Wszechnicy Polskiej bo tam ta filologia jest na bardzo wysokim poziomie, ale jeżeli i to spotkanie nie rozwieje moich wątpliwości to chyba zacznę się zastanawiać nad jakimś rzemiosłem, na to chyba jeszcze nie jest za późno.
_________________ [Sygnaturka dostępna od 25 postów]
Tak, ale nie każdy jest urodzonym matematykiem ;p ja sama osobiście wiem, że na takich studiach nie miałabym co szukać. Dlatego sama osobiście wybrałam Coaching i mentoring w organizacji: http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarzadzanie-ii-stopnia/coaching-i-mentoring-w-organizacji,2,2,5634,54,4269 pracuję w korporacji i zamierzam startować na stanowisko menedżera :)
coaching to dobry, przyszłościowy kierunek, tak mi się wydaje, chociaz nie każdy się do tego nadaje, ja bym nie potrafiła, jakoś taka forma pracy byłaby dla mnie męcząca, zbytnio się stresuję, sama potrzebuję coacha :D ale sam WSZOP w Katowicach mnie także przekonuje jeśli chopdzi o przyszłościowe i warte uwagi kierunki, chociażby bezpieczeństwo wewnętrzne czy studia już II stopnia - zarządzanie projektami http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyjna/zarzadzanie-ii-stopnia/zarzadzanie-projektami,2,2,4279,54,4269 w końcu 'koordynator projektu" czy "project manager" często jest na listach ofert pracy.
_________________ [Sygnaturka dostępna od 25 postów]
Zgadzam się ze stwierdzeniem poprzednika, że dobre są obecnie kierunki studiów, które można modyfikować. Ja wybrałam anglistykę tłumaczeniowo-nauczycielską na LSW http://lingwistyka.edu.pl/. Po studiach w zależności jakie kursy zrobię będę elastyczna jeśli chodzi o pracę.
_________________ [Sygnaturka dostępna od 25 postów]
Przeglądnij oferty pracy i chyba odpowiedz nasuwa się sama: praca programista, kierunki ścisłe dają większe szanse na znalezienie pracy ale ogólnie ofert jest duużo.
_________________ [Sygnaturka dostępna od 25 postów]
moim zdaniem nie warto ufać takim stronom tylko trzeba iść na takie studia gdzie teraz łatwo znaleźć pracę. A jak wiadomo najwięcej ofert to teraz jest dla specjalistów językowych a w szczególności dla tych z oryginalnymi językami np. Czeski
Moja znajoma właśnie kończy studia językowe i dzięki portalowi pracy http://www.linguajob.pl/ znalazła swoją wymarzoną pracę w dziale HR posługując się językiem niemieckim :)
Sami zobaczcie jakie oferty pracy teraz są na czasie i pod tym względem wybierajcie kierunki
Jak dla mnie najlepiej jest iść zgodnie z własnymi upodobaniami. Studia jako takie nie gwarantują nam pracy, ale są ważne. Trzeba tylko zacząć działać jeszcze w trakcie studiów.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.