Forum og鏊notematyczne - Popiszmy.pl Strona G堯wna
 FAQ   Szukaj   U篡tkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Przesuni皻y przez: A*n*i*a
22 Czerwiec 2009, 21:10
Obowi您ki domowe
Autor Wiadomo嗆
Diablica 

Do陰czy豉: 17 Pa 2008
  Wys豉ny: 28 Pa寮ziernik 2008, 09:42   Obowi您ki domowe

Jakie s Wasze obowi您ki domowe? Lubicie pomaga? Czy raczej si zmuszacie lub znajdujecie tysi帷e wym闚ek by si od tego "wymiga"?

D111 

Do陰czy: 23 Pa 2008
Wys豉ny: 28 Pa寮ziernik 2008, 13:09   

Diablica napisa/a:
Czy raczej si zmuszacie lub znajdujecie tysi帷e wym闚ek by si od tego "wymiga"?

Od szprztania pokoju ;]

----------------------------
Ju nic nie powiem na ten temat

a tak to chodz do sklepu , piele itp.
Diablica napisa/a:
Lubicie pomaga?

Bardzo lubi pomaga ale cz瘰to nie ma w czym ;[

apokalipsa 

Zaproszone osoby: 2
Pomog豉: 1 raz
Do陰czy豉: 20 Pa 2008
Wys豉ny: 28 Pa寮ziernik 2008, 14:25   

Diablica napisa/a:
Jakie s Wasze obowi您ki domowe?

nie mam wyznaczonych obowi您k闚 domowych,,robie to co mi sie chce i kiedy,najczesciej jak mam wolny czas.
Diablica napisa/a:
Lubicie pomaga?

tak,zawsze mamie w czyms pomagam w przeciwienstwie do siostry.
Diablica napisa/a:
Czy raczej si zmuszacie lub znajdujecie tysi帷e wym闚ek by si od tego "wymiga"?

nie nigdy.Jak mama mi powie abym co zrobi豉, to robie to albo odrazu albo za jakis czas.

Pami皻ajcie:
1.Admin,Moderator ma zawsze racj.
2.Je郵i si nie zgadzasz patrz punkt 1.

Diablica 

Do陰czy豉: 17 Pa 2008
Wys豉ny: 28 Pa寮ziernik 2008, 21:43   

Obecnie w domu nie robi nic, nie 瞠 jestem leniwa, po prostu czas i praca mi na to nie pozwalaj. Ale jak si jeszcze uczy豉m, to praktycznie robi豉m wszystko, gdy mama by豉 w pracy: obiady, sprz徠anie, zmywanie, pranie to by豉 moja codzienno嗆. Siostra cho rok m這dsza, nie mia豉 g這wy do sprz徠ania, za to teraz nadrabia-sprz徠a nawet m鎩 pok鎩 :mrgreen: :P

Kala 

Do陰czy豉: 21 Pa 2008
Wys豉ny: 6 Listopad 2008, 13:31   

lubie pomagac , w domu najczesciej ja odkurzam , zmywam naczynia , wycieram kurze, myje okna, pomagam bratu w zadaniach ,szczegolnie w niemieckim bo on ma srednie pojecie

Przemek 

Do陰czy: 07 Gru 2008
Wys豉ny: 25 Grudzie 2008, 19:46   

Ja moje obowi您ki jakie spe軟i, jak mi rodzice otwarcie powiedz. A tak, no to oczywi軼ie te ********** zadania domowe i w soboty sprz徠anie pokoju.

adu. 

Do陰czy豉: 11 Lis 2008
Wys豉ny: 27 Grudzie 2008, 13:31   

ja w sumie nie mam 瘸dnych obowi您k闚 domowych u mnie w sumie czego takiego nei ma wiadomo 瞠 mma si uczy i robi lekcje, posprz徠a swoje pokoje i og鏊nie mie w nich porz康ek ale to jest jeszcze sis wiec no ma這 co sprz徠am i tak a czasem co pozmywam poprasuje jak dla siebie

please, don't leave me.

reds 

Do陰czy: 28 Pa 2008
Wys豉ny: 27 Grudzie 2008, 13:35   

Cytat:
Jakie s Wasze obowi您ki domowe? Lubicie pomaga? Czy raczej si zmuszacie lub znajdujecie tysi帷e wym闚ek by si od tego "wymiga"?

Mam r騜ne obowi您ki domowe, to posprz徠a, pozmywa czy trawe skosi. Co akurat jest do zrobienia to zrobie, nie wymiguje sie od tego.

A*n*i*a 

Do陰czy豉: 05 Gru 2008
Wys豉ny: 6 Stycze 2009, 20:48   

Hmm jestem leniwa co do obowi您k闚 domowych, ale czasem potrafie si przy這篡 i by bardzo uczynn c鏎k (: Najcz瘰tsze obowi您ki to sprz徠anie, obieranie ziemniaczk闚 :mrgreen:

ManieKK 

Do陰czy: 22 Lip 2009
Wys豉ny: 22 Lipiec 2009, 09:17   

M鎩 obowi您ek to wynie嗆 鄉ieci, lecz i tak je wyrzucam przez okno o 1 klatk dalej w krzaki : D

Pastelowa 

Do陰czy豉: 09 Gru 2008
Wys豉ny: 22 Lipiec 2009, 12:53   

ManieKK napisa/a:
wyrzucam przez okno o 1 klatk dalej w krzaki : D
a p騧niej id帷 ulic dziwuje si sk康 tak zanieczyszczona ulica :P

Moje obowi您ki s r騜ne. Do niedawna (czyli od 4 klasy do 2 gimnazjum) mia豉m wi瘯sze obowi您ki, poniewa matka siedzia豉 w Irlandii.
Mianowicie musia豉m pra, odkurza, posprzata ca造 dom, kt鏎y jest spory ( kurze, pod這gi, toaleta etc. etc.). Naczyniami zajmowa sie tata.

Obecnie na mojej g這wie spoczywa m鎩 pok鎩, toalety a reszt zajmuje si matka. Jako takich obowi您k闚 nie mam.
Od kilku dni przysz這 mi zajmowanie si kocim oseskiem (ma oko這 4 dni). Musz przyzna, 瞠 ci篹ka robota, poniewa czuj si jak 16-letnia matka :lol: , bo wi捫 si z tym co 2 godzinne karmienie, podgrzewanie mleczka, masowanie kociaczka oraz m璚zenie si aby kociak usn掖.

Kala 

Do陰czy豉: 21 Pa 2008
Wys豉ny: 22 Lipiec 2009, 17:44   

ostatnio moim obowiazkiem jest obieranie ziemniaczkow , podczas gdy mama z babci przygotowuja cal reszte do obiadu :) zatroszczyc sie , aby kotki dostaly jesc moze to nie jest domowy obowi您ek ale musze sie nimi zajmowac gdyz sama chcialam kotka , wyprasowac ubrania to tez ostatnio moja broszka :)

reds 

Do陰czy: 28 Pa 2008
Wys豉ny: 22 Lipiec 2009, 18:00   

Teraz to jest duzo tego. Pozmywac, czasem obiad ugotowa, trawe skosic u siebie i u s御iada (dorabiam u niego) + plewienie i basen czysci bo m這dym si zachcia這 i wi瘯szego ju nie mogli kupi i teraz nie ma kto czyscic

Stankovi 

Do陰czy豉: 25 Lut 2009
Wys豉ny: 31 Lipiec 2009, 13:17   

Mam du瞠 rodze雟two wi璚 wszystko si dzieli:P Chocia jak si siostry wynios造 do Krakowa to mam wi璚ej do roboty. Zawsze mam ca貫 schody i korytarze zamiata i my, czasem pok鎩 go軼inny poodkurza. Czasem co ugotowa.
W wakacje mamy kolejki do tych podstawowych rzeczy, jak mycie gar闚, zamiatanie domu, odkurzanie go軼innego pokoju.
Psa cz瘰to karmi, czasem plewi co.

Wiolka_18 

Do陰czy豉: 31 Pa 2008
Wys豉ny: 31 Lipiec 2009, 14:54   

Ja robi co w domu potrzeba nie mam tam jaki obowi您k闚 mo瞠 tylko jeden mycie naczy, a tak to sobie sprz徠am albo ja albo siostra, robimy obiad to, kt鏎a tam chce raz ona raz ja i tak jest ze wszystkim ;)

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz za陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a za陰czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: