Forum ogólnotematyczne - Popiszmy.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdy dzieci mają dzieci
Autor Wiadomość
fortuna 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lis 2008
Posty: 219
Wysłany: 23 Listopad 2008, 16:16   Gdy dzieci mają dzieci

Nastoletnie matki to raczej powszechne zjawisko. Co o tym myślisz?
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
 
 
Diablica 


Wiek: 37
Dołączyła: 17 Paź 2008
Posty: 1427
Wysłany: 23 Listopad 2008, 19:01   

Faktycznie dzis to normalność więc tak bardzo mnie to nie szokuje. Zastanawiam się tylko dlaczego tak się dzieje? Czy z nieiwedzy nastolatków, z ich buntu czy raczej z innych powodów? No i gdzie są wtedy rodzice? Bo moim zdaniem powinni raczej "dorosnąć" do rozmów na tematy tabu z dziećmi...bo moim zdaniem to też jest skutkiem nastoletnich rodziców.
Nie wiem co bym zrobiła, gdyby moja córka zaszła w ciążę w wieku załóżmy 14 lat...Napewno bym starała się jej pomóc, ale...
_________________
Piękno kobiety jest formą władzy!
 
 
 
apokalipsa 


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 1186
Wysłany: 23 Listopad 2008, 19:10   

moim zdaniem,to nieodpowiedzialne dziewczyny,które nie maja pojecia o sexie a sie do niego pchają będąc niepełnoletnim i nieodświadczonym :-| a potem mają do siebie pretensje,mogły sie wczesniej zastanowić w co sie pakują i co robią.Do sexu raczej trzeba dojrzeć.

jeszcze kiedys mnie to dziwiło,że tak młode laski które są jeszcze dziecmi mają juz swoje dzieci,ale teraz to juz normalka,macierzyństwo w młodym wieku coraz bardziej się rozpowszechnia!
_________________
Das Schönste, was wir erleben können, ist das Geheimnisvolle.



Pamiętajcie:
1.Admin,Moderator ma zawsze rację.
2.Jeśli się nie zgadzasz patrz punkt 1.
 
 
 
Diablica 


Wiek: 37
Dołączyła: 17 Paź 2008
Posty: 1427
Wysłany: 23 Listopad 2008, 19:44   

apokalipsa napisał/a:
moim zdaniem,to nieodpowiedzialne dziewczyny,które nie maja pojecia o sexie a sie do niego pchają będąc niepełnoletnim i nieodświadczonym

Niedoświadczone...a dlaczego? Bo nie mają z kim o tym porozmawiać, więc chcą się przekonać na własnej skórze. Poza tym nie muszą być akurat nieodpowiedzialne, mogą się zabezpieczyć i pewnie są takie przypadki, że nawet zabezpieczenie nie pomaga przed zajściem w ciążę. Więc to nie jest tylko ich wina, ale też rodziców, nauczycieli, partnera-w końcu kochając się z kimś masz świadomość, że możesz zajść w ciążę, więc nie tylko dziewczyna powinna o tym myśleć ale i partner...
_________________
Piękno kobiety jest formą władzy!
 
 
 
reds 


Wiek: 35
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 787
Wysłany: 24 Listopad 2008, 18:46   

Cytat:
Czy z nieiwedzy nastolatków, z ich buntu czy raczej z innych powodów?

Cytat:
moim zdaniem,to nieodpowiedzialne dziewczyny,które nie maja pojecia o sexie a sie do niego pchają będąc niepełnoletnim i nieodświadczonym


Ja to widzę tak. Niektóre młode dziewczyny, czyli jeszcze dzieci chcą na siłę przeżyć swój pierwszy raz i pokazać innym jakie to one nie są super że poszły do łóżka z chłopakiem. A na pewno wiedziały co może ich czekać później i jakie są tego konsekwencje.
Bo nie wierze, że młoda dziewczyna jest juz na tyle dojrzała, żeby o tym myśleć
_________________
W chwili, gdy poczujesz w sercu miłość i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że dla Ciebie świat już nie jest taki sam, jak był do tej pory
 
 
 
Diablica 


Wiek: 37
Dołączyła: 17 Paź 2008
Posty: 1427
Wysłany: 24 Listopad 2008, 20:56   

the_reds napisał/a:
Niektóre młode dziewczyny, czyli jeszcze dzieci chcą na siłę przeżyć swój pierwszy raz i pokazać innym jakie to one nie są super że poszły do łóżka z chłopakiem.

Po prostu nastolatki w dzisiejszych czasach żyją pod presją innych rówieśników. Ich myslenie to: "Nie pójdę do łóżka, nie mam za sobą pierwszego razu-jestem przegrana" i dlatego decydują się na ten krok, w większości przypadku pochopnie, bez głębszego przemyślenia, żyją chwilą jaka się nadarzy...
_________________
Piękno kobiety jest formą władzy!
 
 
 
fortuna 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lis 2008
Posty: 219
Wysłany: 24 Listopad 2008, 21:46   

Dziś już chyba na nikim nie robi to większego wrażenia. Jednak do współżycia powinno się dorosnąć. No cóż, nie każda nastolatka tak myśli. Kieruje się chęcią poznania zakazanego owocu, czy dania dowodu najgłupszej w/g mnie miłości. Nie będę tu nastawała na nie, bo cóż można powiedzieć jak coś się już stało. Żal mi i tyle. Konsekwencje nie tylko poniesie ona , ale i rodzice. To w zasadzie dla większości jest dramat do którego się przyzwyczajają i żyją z tym. Chłopak ma zawsze lżej- albo płaci, pomaga, albo całkowicie umywa ręce. Do tego zawsze może być wolny i szukać nowego związku. Dziewczyna już nie. Ułożyć sobie i dziecku życie jest ciężko.


Diablica napisał/a:
Bo nie mają z kim o tym porozmawiać, więc chcą się przekonać na własnej skórze.

Myślę że to nie chodzi o rozmowę , a bardziej o pochwalenie się koleżance że ona już ma to za sobą. W końcu jest kimś- nie.

the_reds napisał/a:
Ja to widzę tak. Niektóre młode dziewczyny, czyli jeszcze dzieci chcą na siłę przeżyć swój pierwszy raz i pokazać innym jakie to one nie są super że poszły do łóżka z chłopakiem.

O, i tu się z tobą zgadzam. To jest to o czym napisałam wyżej.

Diablica napisał/a:

Po prostu nastolatki w dzisiejszych czasach żyją pod presją innych rówieśników.

No właśnie. Jedna od drugiej nie chce być gorsza. Tak naprawdę nie zastanawiają się że jedna od drugiej jest właśnie głupsza. a nie gorsza. Myślę że tutaj też w grę wchodzi mniejsza kontrola rodziców i takie bardziej bezstresowe wychowanie.
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
 
 
MakeMeSmile 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 546
Wysłany: 26 Styczeń 2009, 11:55   

Powinno się czeprać z tych lat życia jak najwięcej, bo to najpiękniejsze lata. Ale nie w TeN sposób. I niech taka mi później nie mówi, że sobie nie radzi, i takie tam blablabla, gotowa była do łóżka to i do matkowania też. Choć.. z drugiej strony nie wierzę, że np 15 latka wie z pełną świadomością co zrobiła i co w pewnym sensie straciła. Bo sex w tym wieku, raczej nie przyniesie takiej satysfakcji jak by zaczeło się... trochę później.
_________________
Legenda o smoku uczy, iż nie należy zaspokajać głodu byle baranem...
 
 
 
Luka 

Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 729
Wysłany: 26 Styczeń 2009, 15:10   

Ja myśle, że na to wpływają niektóre kręgi, gdzie niestety dziewice uważa się za gorsze, zresztą sam byłem przy takiej rozmowie w gimnazjum, i wpływ na to czasami bywa dość duży, a nie wszyscy umieją myśleć samodzielnie. Wiadomo przecież przez jakiś wypadek i nieoczekiwaną ciążę można sobie zmarnować życie, nie oto chodzi, że to jakaś zbrodnia, ale jest to w większości przypadków zbyt wczesny czas na wychowanie dzieci, a obowiązków, których i tak już jest dużo przybywa jeszcze więcej. Poza tym w tym wieku raczej chodzi o ten pierwszy raz, a rzadko kiedy jest tutaj mowa o miłości.
 
 
apokalipsa 


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 1186
Wysłany: 28 Styczeń 2009, 20:25   

Diablica napisał/a:
Bo nie mają z kim o tym porozmawiać, więc chcą się przekonać na własnej skórze

a potem mają to czego zapewne nie chciały mieć.
Diablica napisał/a:
więc nie tylko dziewczyna powinna o tym myśleć ale i partner...

partner zazwyczaj jest doroślejszy i dobrze wie co robi,więc w szczególności to on powinien zapewnić zabezpieczenie uprawiając seks z nieletnią.
the_reds napisał/a:
Bo nie wierze, że młoda dziewczyna jest juz na tyle dojrzała, żeby o tym myśleć

również w to nie wierze :] pokusi się a potem ma za swoje.

Poza tym sex jest dla ludzi dorosłych,nie dla jakichś gówniar,które chcą się popisać przed innymi koleżankami (tylko czym tu się chwalić :] ) że przespały się z facetem,albo poprostu zabawić,udawać już wielce dorosłą,którą wcale nie jest,i do dorosłości brakuje jej parę ładnych lat.

I czy takie zachowanie ma świadczyć o dojrzałości takiej młodej laski ?- Nie sądziłabym.
_________________
Das Schönste, was wir erleben können, ist das Geheimnisvolle.



Pamiętajcie:
1.Admin,Moderator ma zawsze rację.
2.Jeśli się nie zgadzasz patrz punkt 1.
 
 
 
Bee132 


Dołączyła: 10 Sty 2009
Posty: 114
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 16:38   

ja twierdzę, że facet tez powinien brac za to odpowiedzialnośc, ale w większośc uchykaja sie od odpowiedzialności i uciekaja od problemu, a dziewczyna zostaje z tym sama.
co do odjrzałości... wszystko zalezy od osoby. któras może być psychicznie dorosła w wieku 15 lat, inna bedzie głupia zyciowo do 19.
_________________
 
 
reds 


Wiek: 35
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 787
Wysłany: 22 Luty 2009, 10:49   

http://www.joemonster.org/art/10904/Tata_malolata
Ot taka mała ciekawostka :omg:
_________________
W chwili, gdy poczujesz w sercu miłość i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że dla Ciebie świat już nie jest taki sam, jak był do tej pory
 
 
 
apokalipsa 


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 1186
Wysłany: 22 Luty 2009, 11:43   

ej to są jakieś jaja ?
nie no,w głowie się nie mieści :-o

To chłopak 13-letni może już spłodzić dziecko :?: :shock:
_________________
Das Schönste, was wir erleben können, ist das Geheimnisvolle.



Pamiętajcie:
1.Admin,Moderator ma zawsze rację.
2.Jeśli się nie zgadzasz patrz punkt 1.
 
 
 
Diablica 


Wiek: 37
Dołączyła: 17 Paź 2008
Posty: 1427
Wysłany: 22 Luty 2009, 18:08   

Czytałam o tym w gazecie, masakra i jeszcze raz masakra :omg: nie wiem, gdzie wtedy byli rodzice obu dzieciaków. Ten mały nawet pewnie nie wie co to macierzyństwo, na czym polega wychowywanie dzieci, jakie są tego konsekwencje. Normalnie brak słów!
_________________
Piękno kobiety jest formą władzy!
 
 
 
MakeMeSmile 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 546
Wysłany: 22 Luty 2009, 22:03   

apokalipsa napisał/a:
To chłopak 13-letni może już spłodzić dziecko :?: :shock:


To była moja pierwsza myśl. A druga, że 13 - latek wiedział jak się za to zabrać. :/ Miazgaaa.
_________________
Legenda o smoku uczy, iż nie należy zaspokajać głodu byle baranem...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by PhpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna


Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM
Reklama
Baza przepisów kulinarnych Reklama


Chmura tagów

noclegi bluzy kurs finanse język basen woda remont firma prawo anglia praca domy szkolenie zdrowie waluty LOT suplementy depresja firmy firmy biuro rachunkowe www dentysta podróże szkolenia wynajem języki obce dzieci torby www poznań sport firma lublin handel boxy dachowe auta remonty dentysta wyjazdy dom firmy szkolenie remont Kraków dom i mieszkanie noclegi w górach dzieci dj na wesele