Forum ogólnotematyczne - Popiszmy.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Matura z matematyki
Autor Wiadomość
A*n*i*a 


Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 996
Wysłany: 12 Marzec 2009, 17:08   Matura z matematyki

Kod:
Prawie połowa uczniów drugich klas liceów ogólnokształcących wielkopolskich szkół, z podstawowym programem matematyki, gdyby dziś musiała zdawać maturę z matematyki, nie zaliczyłaby jej.


Kod:
Najgorzej wypadli uczniowie liceów profilowanych i techników - tam 30-procentowy próg zaliczyłaby około jedna trzecia uczniów


Co sądzicie o obowiązkowej maturze z matematyki?
Jak widać wyniki nie są najlepsze po ostatnich testach diagnostycznych jakie zostały przeprowadzone w wielkopolskich szkołach (w klasach które za rok piszą ją po raz pierwszy). W tym także ja :-?

Ostatnio w wiadomościach mówili, że w liceach profilowanych nie zdało jej 84% uczniów, w technikach 74% a w ogólniakach 54%.
 
 
apokalipsa 


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 1186
Wysłany: 12 Marzec 2009, 18:38   

Koteczek napisał/a:
Co sądzicie o obowiązkowej maturze z matematyki?

Skończony idiotyzm :]
To chyba jacyś debile wprowadzili,i chyba nie zdają sobie z tego sprawy,że większość tego egzaminu nie zda :] może 10 % zaliczy na minimum a reszta co :?: U mnie w klasie są 2 osoby,które wybrały sobie matmę na maturze,dziewczyna jest naprawdę dobra z tego przedmiotu a oblała próbną,to jakim cudem mają sobie poradzić uczniowie słabi :?: a może w czasie pisania nagle ich oświeci :?: dobre osoby nie potrafią zdać,a co dopiero ci którzy nie mają pojęcia nawet co to są funkcje trygonometryczne i co się z nim robi :/

A po za tym,nie rozumiem jednego komu do życia przyda się matematyka :] ? rozumiem że jest pare osób,które wybierają się na politechnikę czy gdzieś tam indziej,gdzie jest potrzebna matma,ale takich osób jest baardzo mało.
Koteczek napisał/a:
Ostatnio w wiadomościach mówili, że w liceach profilowanych nie zdało jej 84% uczniów, w technikach 74% a w ogólniakach 54%.

i jestem pewna,że podobne wyniki podadzą w czerwcu.
_________________
Das Schönste, was wir erleben können, ist das Geheimnisvolle.



Pamiętajcie:
1.Admin,Moderator ma zawsze rację.
2.Jeśli się nie zgadzasz patrz punkt 1.
 
 
 
Fruktoza 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 232
Wysłany: 12 Marzec 2009, 19:18   

Ja nie jestem tak bardzo źle nastawiona na maturę z matematyki.
Większość uczniów nie potrafi myśleć logicznie. Ludzie wpajają sobie to, że matma jest trudna, nigdy im się w życiu nie przyda i po prostu nie chcą się jej uczyć.
Dlaczego umysły ścisłe muszą zdawać maturę z polskiego, a humaniści z matmy nie? Humaniści mają wszystko uproszczone. A 30% żeby zdać, to wcale nie jest tak dużo. 15 pkt na 50 co to jest? Jeszcze połowa tych punktów stanowią zadania zamknięte.
_________________

Everybody lies!
 
 
 
MakeMeSmile 


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 546
Wysłany: 12 Marzec 2009, 19:40   

U mnie kicha z matmą. :/ A szkoda. Uważam, że jest bardzo przydatna. Nie umiejąc matmy można zapomnieć o studiach technicznych - czyli tego co jest w tym momnecie najbardziej opłacalne. Ponadto, liczba godzin w szkołach i zakes materiału jest porażający. Co to jest 3 godziny mamty w tygodniu? Jedno wielkie zero. Duża cześć oblewa też dlatego, że ogólnie matury są układane do d*** i to nie tylko z matmy o czym moglismy się przekonać choćby w ubiegłym roku, gdy po błędach w arkuszach i porąbanych zadaniach odwołano tego całego 'szefa'.
_________________
Legenda o smoku uczy, iż nie należy zaspokajać głodu byle baranem...
 
 
 
Stanković 


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 221
Wysłany: 12 Marzec 2009, 20:18   

Fruktoza napisał/a:
Większość uczniów nie potrafi myśleć logicznie

Fruktoza napisał/a:
Dlaczego umysły ścisłe muszą zdawać maturę z polskiego, a humaniści z matmy nie?

Dokładnie. I co jak co, ale akurat wprowadzenie obowiązkowej matury z matematyki to wg mnie dobry pomysł. Ale uczniowie powinni o tym wiedzieć wcześniej, przynajmniej od gimnazjum. Najgorzej ma pierwszy, drugi rocznik który będzie pisał.
No ale co to jest zdobyć 15 pkt z samych podstaw? Wydaje mi się że to nie jest trudne, nawet dla uczniów na profilach humanistycznych.
To tak samo jak dla uczniów z umysłem ścisłym matura z polskiego. No ale napisanie 30% jakoś problemu im nie sprawia i nikt nie narzeka.

Mi osobiście ta matura nic nie przeszkadza, i tak miałam w planie zdawac rozszerzona matematykę :->
 
 
 
Diablica 


Wiek: 37
Dołączyła: 17 Paź 2008
Posty: 1427
Wysłany: 12 Marzec 2009, 20:38   

Hm szczerze powiedziawszy nie uważam to za dobry pomysł. Choc ja nie miałam z matmą problemów, to jednak większość z nas je ma. Jedni są stworzeni do ścisłych przedmiotów, inni do humanistycznych. Nie każdego stać na myślenie jak, co i gdzie. Choćbyś wkuwał wzory, twierdzenia to i tak możesz mieć problem z wykorzystaniem ich. Poza tym nie każdemu przyda się matura z matmy jesli chodzi o dalsze studia.
_________________
Piękno kobiety jest formą władzy!
 
 
 
Pastelowa 


Wiek: 31
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 501
Wysłany: 12 Marzec 2009, 22:16   

Po części podzielam zdanie Fruktozy, ale zauważmy, że nie każdy jest dobry z wszystkiego. Są humaniści, są ścisłowcy a nawet ludzie posiadający obszerną wiedzę z obu zakresów. Ogółem do matury mam sporo czasów a jak na razie daje sobie radę pomimo tego iż mam rozszerzoną.
apokalipsa napisał/a:
komu do życia przyda się matematyka
przydatna jest np. w drobnych rachunkach. Tak wiem, teraz można obliczyć na kalkulatorze czy nawet w internecie, ale matma skupia nasze myślenie.
Sądzę iż mniej potrzebne są nam takie przedmioty jak fizyka czy chemia.
 
 
A*n*i*a 


Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 996
Wysłany: 13 Marzec 2009, 08:23   

Stanković napisał/a:
Ale uczniowie powinni o tym wiedzieć wcześniej, przynajmniej od gimnazjum.


Tak powinni wiedzieć od wcześniej. Ja o tym się dowiedziałam dopiero kiedy już dobrze zaczełam nauke w technikum i nie było sensu się przenieść już do liceum.
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że matematyka rozwija myślenie, jest w końcu matką nauk. Ale nie wszyscy mają dobrą zdolność do jej nauki.
 
 
Fruktoza 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 232
Wysłany: 13 Marzec 2009, 13:05   

Pastelowa napisał/a:
Są humaniści, są ścisłowcy a nawet ludzie posiadający obszerną wiedzę z obu zakresów.

No właśnie.
Na przykład w mojej szkole jest tak, że osoby na biol-chemie uczą się biologii, chemii, a oprócz tego historii i geografii przez całe 3 lata. Klasy humanistyczne mają biologię, fizykę, chemię w pierwszej klasie, a później uczą się tylko polskiego, historii lub wosu. I gdzie tu jest sprawiedliwość? Mat-fizy, biol-chemy uczą się wszystkiego, a humaniści mają luzy.
Wiem, że nie powinnam porównywać matury z matmy do matury z polskiego. Ale może dla ludzi z talentem do przedmiotów ścisłych, język polski może sprawić kłopot. Więc moim zdaniem powinno być tak, że albo jest polski i matma, albo nie ma tego i tego.

apokalipsa napisał/a:
komu do życia przyda się matematyka

Ale z tego co mówią nauczyciele teraz podstawowa matematyka jest na bardzo niskim poziomie. Kiedyś matura z matmy była obowiązkowa i zadania były znacznie trudniejsze.
_________________

Everybody lies!
 
 
 
Pastelowa 


Wiek: 31
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 501
Wysłany: 13 Marzec 2009, 13:20   

Fruktoza napisał/a:
na biol-chemie uczą się biologii, chemii, a oprócz tego historii i geografii przez całe 3 lata.
skąd ja to znam. Co prawda jestem w gimnazjum ale wybrałam profil matematyczno- przyrodniczy z taką myślą, że będę miała tylko te przedmioty rozszerzone. Prawda. Matmę, chemię, fizykę, geografie etc. mam rozszerzoną, biologię, którą uwielbiam po części ale również mam rozszerzone języki obce- tak jak klasa językowa, oraz polski. I gdzie tu sprawiedliwość.
 
 
Luka 

Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 729
Wysłany: 13 Marzec 2009, 20:41   

Oj nie wiem czy w takim wypadku dane mi będzie zdać maturę ;] Pamiętam, że jak to wprowadzali, to mówili że to zachęci uczniów do nauki przedmiotów ścisłych, ale chyba tak nie będzie

Pastelowa napisał/a:
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że matematyka rozwija myślenie, jest w końcu matką nauk. Ale nie wszyscy mają dobrą zdolność do jej nauki.

Fruktoza napisał/a:
Ale z tego co mówią nauczyciele teraz podstawowa matematyka jest na bardzo niskim poziomie. Kiedyś matura z matmy była obowiązkowa i zadania były znacznie trudniejsze.

Zgadzam się. Ostatnio gdzieś dane mi było przeczytać, że ktoś się skarżył, że źle uczą matematyki w szkołach i polega to przeważnie mniej więcej na zakuwaniu określonych reguł i wzorów coś jak na fizyce, zamiast poświęcać więcej czasu nad rozwijaniem logicznego myślenia.
Jakoś mi się trudno z tym nie zgodzić, bo przeważnie mam tak, że sam musze kombinować podczas tych lekcji żeby było mi łatwiej później dochodzić do pewnych zasad i obliczeń. To wszystko moim zdaniem komplikuje sprawę późniejszego zdawania matmy na maturze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by PhpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna


Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM
Reklama
Baza przepisów kulinarnych Reklama


Chmura tagów

pościel Gdańsk zdrowie meble kurtki język medycyna samochody przeprowadzka narty anglia suplementy spółki biuro rachunkowe basen suplementy buty kurier angielski tłumacz nieruchomości depilacja torba odżywki wakacje sport samochody telefon szkolenie kominki rozrywka restauracje praca praca odżywki niemcy niemcy samoloty szkolenia koszulki paczki rozrywka kursy psy Firmy w Krakowie wycieczki rowerowe Tanie loty kobieta samochód szkolenia